Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Kudowa Zdrój – Góry Stołowe, Pijalnia Wód i Błędne Skały | Alfa Tour

Kudowa Zdrój to malownicza miejscowość w samym sercu Gór Stołowych, tuż przy południowej granicy z Czechami, którą wyznacza ogromny Park Zdrojowy. Skąd popularność uzdrowiska i co zachwyca w nim turystów?

1bdf1344

Przede wszystkim wciąż brak zatłoczonych szlaków, co jest zdecydowanie plusem dla chcących maksymalnie wypocząć w ciszy i spokoju. Niespieszna atmosfera miasta, górski błogostan, mnóstwo atrakcji i możliwości dla aktywnych – to wszystko buduje piramidę superlatyw i zachęca do przyjazdu do powiatu kłodzkiego.

To perfekcyjna baza wypadowa zarówno dla zapalonych miłośników narciarskiego szaleństwa, pieszych wędrówek na Szczeliniec Wielki, cyklistów, jak i wyznających koncepcję slow life. Klimat w Kudowie Zdroju sprzyja wyciszeniu, oderwaniu się od wielkomiejskiej rzeczywistości i nasycenia podróżniczych zmysłów.

blendne-skaly-d

Top 3 pobytu w Kudowie to jedna z trzech w Europie kaplica czaszek w Czermnej, dzielnicy miasta, upamiętniająca pogrom wojny trzydziestoletniej i panującej ówcześnie epidemii. Ponadto Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej ze skansenem, gdzie można poczuć ducha historii i poznać kulturę regionu. Kudowy Zdrój nie byłoby bez Pijalni Wód Mineralnych w przepięknym Parku Zdrojowym, wokół którego znajduje się wiele punktów gastronomicznych, a w nich pstrągi i gęsina – specjalność kuchni sudeckiej.

Muzeum Zabawek, czeskie sąsiedztwo sprzyjające jednodniowym wycieczkom do Pragi czy Skalnego Miasta oraz wspaniałe szlaki to tylko kilka argumentów za w kwestii urlopu na Ziemi Kłodzkiej. Jeśli nie macie jeszcze planów na ferie zimowe, widoczną na horyzoncie majówkę lub wyczekiwany urlop wakacyjny – Kudowa Zdrój jest bez wątpienia świetną alternatywą!

Pozdrawiamy, Alfatour.pl