Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Poznań – bimby, bejmy i rogale | Alfa Tour

Stolica Wielkopolski kojarzona jest przede wszystkim z biznesem i targami każdego kalibru. Jednak miasto ma do zaoferowania o wiele więcej zarówno pod względem stricte turystycznym, gastronomicznym, jak i kulturalnym. Poznań – ezoteryczne miasto doznań?

107996poznan

Jak najbardziej! Jeśli kalendarz pozwala Ci na jedno- lub dwudniowy wypad w (nie)znane i nie masz pomysłu na wycieczkę, Poznań jest strzałem w dziesiątkę. To miasto kontrastów, kolorowych kamienic, migdałowych rogali świętomarcińskich, koziołków i mnóstwa zielonych terenów.

Oprócz głównych atrakcji, do których należą Stary Rynek i okolice, Zamek Królewski, Ostrów Tumski czy Fara, warto na własną rękę zajrzeć w głąb każdej z dzielnic. Jak śpiewał Grabaż, „(…)na Wildzie mieszka szatan”, ale informacje już nieaktualne. Wilda, obok Jeżyc, jest teraz perełką na gastronomicznej mapie Poznania. Inicjatywy kulturalne, kraftowe działania, niezależne projekty muzyczne – to, że nic się tutaj nie dzieje to krzywdząca plotka! Jest i Łazarz, majestatyczna Śródka, osiedlowe Rataje i wciąż nieodkryty Dębiec.

Panorama of facades of houses of old Poznan, Poland

To w mieście doznań organizowane są wyjątkowe festiwale muzyczne, jeden z popularniejszych nad jeziorem Malta co roku gromadzi tysiące odbiorców. Infrastruktura miasta sprzyja rowerzystom, poznańskie bimby rzadko się spóźniają, czego nie można powiedzieć o osławionej już linii 64, ale to wszystko ma swój bliżej nieokreślony urok.

Ponadto warto wdać się w dyskusję z lokalsami – zwróćcie uwagę na wciąż żywą gwarę. Dla przykładu: bejmy – pieniądze, fogelka – plac zabaw, fyrtel – okolica, kejter – pies i wiele innych.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu jest Park Cytadela z licznymi ogrodami, alejkami, kawiarniami oraz muzeum, tworząc niepowtarzalny klimat niemalże w samym sercu miasta.

Pozdrawiamy, Alfatour.pl