Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Kraków, czyli Planty, obwarzanki i Mickiewicz | Alfa Tour

Uznawane za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, kwintesencja romantyzmu, połączenie historii i niepowtarzalnych atrakcji – przed Wami Kraków w całej okazałości. Co wyróżnia smocze miasto spośród innych polskich aglomeracji?

Z pewnością popularność Krakowa determinowana jest przez osławionego na całym świecie Smoka Wawelskiego, który codziennie zionie ogniem w rzesze turystów. Ponadto Wawel, wiślane promenady, Sukiennice, Planty i urokliwy Stary Rynek z kultowym Kinem pod Baranami, które prężnie działa do dziś.

Istotnym punktem na mapie jest żydowska dzielnica. Krakowski Kazimierz należy do ścisłej czołówki pod względem niekwestionowanej architektury, która pamięta czasy II wojny światowej. Długi spacer urokliwymi uliczkami, malownicze zakątki i oddech historii na plecach wprawia w refleksyjny nastrój i powoduje skrajnie melancholijne emocje.

Będąc w Krakowie nie wypada usiąść na schodach pod pomnikiem Mickiewicza po wschodniej stronie Starego Rynku i zjeść chrupiącego obwarzanka w towarzystwie ogromnego stada gołębi.

2Wyjątkowy klimat miasta, okazałe kamienice, sąsiedztwo Tatr i wspaniałe panoramy sprawiają, że do Krakowa chce się wracać. Jadąc z zamiarem jednorazowej wycieczki gwarantujemy sromotną klęskę w planach, ponieważ po powrocie ze stolicy Małopolski od razu poszukacie w kalendarzu wolnych dni na kolejny wyjazd.

Kraków – miasto teatrów, artystów ulicznych, parków, mostów, łąckich jabłek i podhalańskich oscypków z żurawiną. Pełne tajemnic i nieodkrytych zakamarków, które czekają na wpisanie do miejskiego przewodnika.

Jeśli nie macie pomysłu na to, jak spędzić ferie zimowe lub gdzie w tym roku pojechać na wakacje, Kraków jest doskonałą alternatywą na urlop.

Pozdrawiamy, Alfatour.pl