Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Kazimierz Dolny – wąwozy, hamantasze i romantyzm | Alfa Tour

Jeśli południowo-wschodnia Polska jeszcze nie została przez Was odkryta i nie sprecyzowaliście wakacyjnych planów na rok 2017, pora postawić na jedno z najpopularniejszych romantycznych miast w kraju. Kazimierz Dolny z pewnością rozkocha w sobie nawet najbardziej wytrawnych podróżników. Co zatem zobaczyć, zjeść i w czym się zatracić?

kazimierz-dolnyWspaniała historia miasta unosi się w powietrzu, magia spichlerzy, wąwozów i jarów bez wątpienia porywa wędrowców, a urocze zakątki w okolicy rynku zapierają dech w piersiach. To miejsce, które z potężną siłą rażenia działa na zmysły i pozwala oderwać się od rutynowej codzienności.

Harmonijny krajobraz w Kazimierzu Dolnym stanowi Góra Trzech Krzyży, ruiny zamku czy baszta – to najczęściej odwiedzane miejsca w mieście zarówno w ramach prywatnych wyjazdów, jak i zorganizowanych wycieczek. Ponadto mocno rekomendowany jest niespieszny spacer bez mapy w ręku. Dać się ponieść spontaniczności i odkrywać fantastyczne zaułki to najpiękniejsze, czego można doświadczyć podczas pobytu.

Warto zatrzymać się w Kazimierzu na nieco dłuższą chwilę. Bogaty program kulturalny, szczególnie w sezonie letnim, pozwala zatracić się w błogiej świadomości, jaką serwuje festiwal filmowy, muzyczny czy rękodzielniczy.

kazimierz-dolny-2Na smakoszy czeka kulinarna rozpusta. Dania kuchni światowej, jak i regionalne wpływy czarują podniebienia. Od libańskich sałatek z hummusem, przez pierogi z nadzieniem buraczanym po żydowskie hamantasze, czyli kruche maślane ciastka z nadzieniem z suszonych moreli. Dużym plusem są piwa kraftowe, których nie dostanie się nigdzie indziej oraz lokalne lemoniady z zagrodowych produktów.

Mówisz Kazimierz Dolny, myślisz miłość, zakochanie, urok, cudowność i sielski spokój.

Pozdrawiamy, Alfatour.pl