Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Budapeszt – kolorowe jarmarki, łaźnie i papryka | Alfa Tour

Popularne przysłowie „Polak Węgier – dwa bratanki (…)” zdecydowanie znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Masz wolny weekend lub zaległy urlop do wykorzystania? To świetnie. Pakuj walizkę i… jedź do Budapesztu!

buda2Główne skojarzenia z Węgrami oscylują wokół wspaniałych kulinariów – gulasze, langosze, ponad 1000 odmian papryki, ryby i zupy. Turyści zgodnie określają kuchnię węgierską jako „bardzo”. Bardzo słodko, bardzo ostro, bardzo gorzko. Niemniej być po obydwóch stronach Dunaju i nie spróbować lokalnych przysmaków to grzech ciężki.

Budapeszt, stolica Węgier, zachwyca podróżników niezwykłymi panoramami miasta i nieprzeciętnymi iluminacjami wieczorową porą. Ponadto przez cały rok dzieją się jarmarki, festiwale, targi czy imprezy kulturalne, które pozwalają poznać miasto z każdej strony dosłownie i w przenośni.

Lampka tokaju czy kieliszek regionalnej palinki na Wzgórzu Zamkowym, nostalgiczne spacery na Wyspie Małgorzaty, Baszta Rybaków w dzielnicy Buda i gmach opery w Peszcie mogą służyć za alternatywny przewodnik po mieście. Co więcej, warto zwiedzić Górę Gellerta, urokliwą starówkę oraz mosty, które niewątpliwie stały się wizytówką Budapesztu, porównywanego pod względem ich liczby do Wrocławia.

buda3Węgrzy uwielbiają łaźnie. Statystycznie w kraju znajduje się najwięcej źródeł termalnych w Europie, mieszkańcy namiętnie czytają książki, to tam wynaleziono długopis, a język węgierski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych języków obcych na świecie.

Wyjazd do Budapesztu jest doskonałą opcją w ramach wycieczki szkolnej, firmowej lub indywidualnej. Leniwe spacery po mieście, pamiątkowe zdjęcia na Placu Bohaterów i nowe smaki z pewnością zachęcą do szybkiego powrotu na Węgry.

Pozdrawiamy, Alfatour.pl