Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Barcelona – kalmary, Sagrada Familia i mañana | Alfa Tour

Co masz zrobić dziś, zostaw na jutro. Brzmi znajomo? Musi. Typowe hiszpańskie podejście – pełna beztroska, relaks i przysłowiowa mañana. Co do zaoferowania ma Barcelona?

barc3Sztampowa odpowiedź „wszystko” nie przystoi. Prawdą jest, iż miasto od lat jest najpopularniejszym pośród turystycznych destynacji, zachwyca absolutnym pięknem i idealnie sprawdza się w każdej porze roku zarówno na weekendowy pobyt, jak i długi urlop.

Per pedes, czyli pieszo to najlepszy sposób na poruszanie się po mieście parków, kościołów, muzeów i uroczych alei. Do obowiązkowych punktów na mapie Barcelony należą Sagrada Familia, Park Guel Gaudiego, Dzielnica Gotycka, a dla miłośników futbolu i wielkich fanów lokalnego klubu świetną opcją jest wizyta na stadionie piłkarskim Camp Nou.

W spacer po Barcelonie z pewnością wpisuje się La Boqueria, czyli ogromny bazar mieniący się mnóstwem kolorów. To doskonałe miejsce, aby spróbować to, co uchodzi za kwintesencję kuchni hiszpańskiej. Langusty, krewetki, paella, pitahaya (znana również jako smoczy owoc), oliwki czy regionalne szynki bez wątpienia zaskoczą podniebienia.

barc1Port w Barcelonie z katamaranami, jachtami i łodziami, będący częścią Las Ramblas jest znakomitym wariantem w ramach odpoczynku po całym dniu zwiedzania. Kieliszek sangrii, churros i zachód słońca perfekcyjnie zwieńczy dzień.

Wyjazd do miasta, które nigdy nie śpi jest dobrym pomysłem dla wszystkich bez wyjątku. Jeśli marzysz o niekonwencjonalnej wyprawie, nie zaspokaja Cię polski krajobraz, a chęć popełnienia czegoś szalonego jest silniejsza niż wszystko inne, rekomendujemy zarezerwowanie biletu i spakowanie walizki. Barcelona nigdy nie zawodzi.

Rozsmakuj się we wspaniałych dulce, zatańcz z Hiszpanami na promenadzie tylko dlatego, że… gra muzyka i ciesz się wspaniałym wyjazdem.

Pozdrawiamy, Alfatour.pl