Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100129 in /var/www/html/alfatourftp/www/blog/wp-includes/wp-db.php on line 1538
Wrocław – kultura, krasnale, bruk i kamienice | Alfa Tour

Miasto, które cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród studentów, jak i turystów. Obcokrajowcy uwielbiają wrocławski Rynek, młodzi korzystają z bogatej oferty kulturalnej, a mieszkańców nieprzerwanie zachwyca urok starych kamienic. Z czym jeszcze kojarzy się Wrocław i w czym tkwi jego fenomen?

wroc3Wrocław to bez wątpienia miejsce europejskich doznań. Znajdziemy tu wszystko to, czym wyróżniają się sztandarowe stolice Starego Kontynentu. Niepowtarzalny klimat, wspaniała atmosfera, oddech historii na plecach, malownicze zakątki, kulinarny raj – to wszystko wpisuje się w krajobraz miasta.

Od lat Wrocław jest kierunkiem wycieczek szkolnych, wyjazdów integracyjnych czy zielonych szkół. To doskonały pomysł na jednodniowy wypad z przyjaciółmi lub długi urlop w ramach odpoczynku od codziennych obowiązków.

To miasto zdecydowanie nie nudzi. Kina, teatry, filharmonia, ZOO, przepiękny Ogród Botaniczny, Ostrów Tumski czy Staromiejska Promenada porywają odwiedzających i wprawiają w niekończący się zachwyt.

wroc1Być we Wrocławiu i nie znaleźć choć jednego krasnala to jak być w Paryżu i nie skosztować aromatycznego croissanta pod Wieżą Eiffla. To symbol Pomarańczowej Alternatywy, działającej przeciw komunistycznej idei. Dziś w całym mieście ukrytych jest 283 krasnali, z których każdy ma swoją historię.

Oprócz rzesz studentów, do Wrocławia przyjeżdżają masy turystów. Europejską Stolicę Kultury szczególnie umiłowali sobie Anglicy, Amerykanie oraz Niemcy. Miasto stu mostów, herbów, muzyki, artystów ulicznych, knyszy i tajemniczych parków, z których w opinii mieszkańców najpiękniejszym jest Szczytnicki.

Wrocław przez wielu nazywany jest również turystyczną stolicą Polski. Czy słusznie? 3xTAK!

Pozdrawiamy, Alfatour.pl